Łukasz Bienias

Dzierżoniów 2023
Miejscowość
Dzierżoniów

Lubię się uczyć. To otwiera umysł i pozwala spojrzeć na wszystko zdecydowanie szerzej. Mieć nowe horyzonty.

Cześć!
Jestem Łukasz Bienias, szczęśliwy ojciec dwóch córek (10 i 12 lat) oraz mąż Moniki, lokalny przedsiębiorca, działacz społeczny z ponad 20-letnim doświadczeniem, nauczyciel informatyki, marketingu i przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Nr 3 w Dzierżoniowie, wielki pasjonat sportu, propagator zdrowego trybu życia, inicjator wielu imprez sportowych, angażujących mieszkańców i aktualnie kandydat do Rady Miejskiej.

Zawsze aktywny, zawsze pomocny, działający dla dobrego imienia miasta, angażujący ludzi w nim mieszkających, pobudzający do działania innych, a przede wszystkim budujący relacje między mieszkańcami poprzez wspólne działania rekreacyjno-sportowe. Mój wypracowany, wieloletni profil lokalnego społecznika w miejscowych klubach oraz okręgowych i wojewódzkich związkach sportowych pozwala z optymizmem patrzeć w kierunku ewentualnych przyszłych działań w tym zakresie jako przedstawiciel w dzierżoniowskim magistracie. Aktualnie poprzez Fundację “Osiągnij Cel” realizuję wiele wydarzeń rekreacyjno-sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, jednocześnie prowadząc edukację prozdrowotną. Swoje zaangażowanie wkładam również w pracę z młodzieżą w szkole i właśnie tutaj widzę dużą potrzebę zmian.

To oczywiście skumulowany wycinek moich działań, które swój solidny fundament mają w przygotowaniu merytorycznym. Jestem absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego oraz “Radiobudy”, kontynuując naukę na wyższych uczelniach zdobyłem tytuły specjalisty ds. promocji turystyki i rekreacji, dyplom magistra marketingu i zarządzania, następnie przygotowania pedagogicznego, realizując nadal specjalizacje w zakresie wychowania fizycznego, informatyki oraz zarządzania jednostkami budżetowymi. Jednym słowem : lubię się uczyć. To otwiera umysł i pozwala spojrzeć na wszystko zdecydowanie szerzej. Mieć nowe horyzonty.

W tak krótkim zarysie nie można zmieścić wszystkiego, mam jednak nadzieję, że choć w małym stopniu przedstawiłem swoją osobę. Jeżeli chcesz poznać mnie lepiej - łap mnie mailowo, na mediach społecznościowych lub telefonicznie. Jestem dostępny i dla każdego znajdę czas.

W dzisiejszym cyfrowym świecie możemy być w kontakcie w każdej chwili, serdecznie zapraszam do przeglądnięcia moich i naszych działań. Jestem dostępny cały czas dla każdego.

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli obdarzycie mnie swoim zaufaniem i oddacie na mnie swój głos w nadchodzących wyborach samorządowych. W mojej pracy samorządowej chciałbym skupić się przede wszystkim na znalezieniu dodatkowych środków budżetowych na popołudniowe zajęcia sportowe, rekreacyjne i edukacyjne dla dzieci i młodzieży z naszego miasta. Chcę być wyraźnym i donośnym głosem w sprawie zdrowia mieszkańców, bowiem sam kilka lat temu zrobiłem ze sobą porządek, zrzucając 110 kilogramów, ratując swoje życie i porządkując w nim wszystko, ustalając jasne priorytety, wskazując co jest ważne i istotne. Wyznaczam sobie kolejne cele, które skrupulatnie staram się realizować, dzięki temu po czterech latach od decyzji zmian życiowych ukończyłem m.in. triathlon na pełnym dystansie IronMan (3,8km pływania, 180km jazdy rowerem, 42km biegu), a w międzyczasie zostałem maratończykiem, na bieżąco pokonującym kolejne królewskie dystanse biegowo, co jeszcze tak niedawno wydawało się kompletnie nierealne, a jednak chcieć to móc. Uważam zatem, że skoro udało się pokonać własne przyzwyczajenia, zmienić najtrudniejsze - siebie - jest duża szansa na to, że uda się także w samorządzie. To jednak na początku zależy od Was, dlatego zwracam się do Was z prośbą o zaufanie.

Sfinansowano ze środków KWW Dzierżoniów 2023 Jarosława Rudnickiego.

Wesprzyj mnie i zmieńmy świat na lepsze

W samorządowcy.com wierzymy w siłę lokalnej demokracji. Wspierając lokalnego działacza, możesz odgrywać aktywną rolę w kształtowaniu swojej społeczności. Istnieje kilka sposobów na wsparcie działacza, w tym wolontariat, przekazywanie darowizn i rozpowszechnianie informacji wśród znajomych i sąsiadów.

Szukam osób do pomocy

Zostań wolontariuszem i pomóż mi osiągnąć nasze wspólne cele.

608 677 156

Wesprzyj mnie finansowo

Przekaż darowiznę, aby pomóc w sfinansowaniu moich postulatów.

Udostępnij moją stronę

Udostępnij moją stronę w sieci i pomóż mi dotrzeć do większej liczby osób.

Edukacja i Szkolnictwo

Przez większość zawodowego życia związany byłem ze szkolnictwem, które tak odcisnęło na mnie piętno, że po piętnastu latach prowadzenia własnej działalności gospodarczej zdecydowałem się ukończyć studia pedagogiczne oraz kierunkowe, aby podjąć wyzwanie kształtowania młodych charakterów. Będąc nauczycielem w Zespole Szkół Nr 3 w Dzierżoniowie mam styk z młodzieżą, borykającą się z problemami różnego kalibru, które możemy na bieżąco rozwiazywać. Wprowadzam też nowoczesne formy edukacji, zaznajamiamy młodzież z tym, co spotka ich w dorosłym życiu. To ważna rola, którą również chcę nadal odgrywać.

Gospodarka Mieszkaniowa

Gospodarka i Rozwój

Infrastruktura i Transport

Tutaj każdy z nas zawsze ma najwięcej oczekiwań, bowiem z dróg korzystamy codziennie i nie ma co ukrywać, to ważny aspekt naszego życia. Rozwój Dzierżoniowa w tym kierunku poprawia się, co jest zauważalne. Z mojej, sportowej perspektywy istotne byłoby powstanie bezpiecznych, oświetlonych ścieżek biegowo-rowerowych w samym mieście, ale także wokół niego, abyśmy mogli przyciągnąć chociażby turystykę rowerową. Trudnym z wielu powodów, ale nie niemożliwym przecież, bowiem realizowanym w miastach naszej wielkości tematem, powinna być zmiana taboru komunikacji zbiorowej na wersję w pełni zelektryfikowaną.

Kultura i Sport

Jak mogliście zapoznać się wyżej, ta sfera towarzyszy mi przez całe życie. Jest dla mnie najważniejsza, ponieważ pomogła zmienić własne życie. Dlatego ukształtowała mój charakter i sprawiła, że chcę także wpływać na wybory szczególnie młodych mieszkańców naszego miasta, aby skutkowały życiem w zdrowiu i pełnej radości. W połączeniu z ciekawą ofertą kulturalno-sportową powinno dać do oczekiwane efekty. To jeden z moich głównych celów na ewentualną samorządową przyszłość.

Turystyka i Promocja Regionu

To kolejny dział, na którym się znam. Jestem absolwentem wyższej uczelni właśnie na kierunkach Zarządzanie i Marketing oraz Turystyka i Rekreacja. Organizując między innymi imprezy sportowe wpływam realnie na przyjazd ludzi do naszego regionu i miasta, gdzie zostawiają oni pieniądze restauracjach, sklepach, miejscach noclegowych. W tym aspekcie działalności miasta zauważam największe braki, a mogą one być realizowane relatywnie najniższym kosztem.

Bezpieczeństwo Publiczne i Pomoc Społeczna

Środowisko i Gospodarka Odpadami

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique.

Galeria

No items found.

Skontaktuj się ze mną